6 مزیت دوزبانه شدن کودکان از دوران نوزادی

6 مزیت اصلی دوزبانه بودن از دوران کودکی: مزایای دوزبانگی و دوزبانه بودن از دوران نوزادی

اگر می خواهید در مورد فواید دوزبانه بودن بر مغز انسان و به ویژه مغز کودکان بدانید، بیشتر از این به دنبال آن نباشید. در اینجا ما در مورد مزایای دو زبانه بودن و برخی از مزایای آموزش دو زبانه صحبت می کنیم. ما مغزهای دوزبانه در مقابل تک زبانه و به طور کلی دوزبانگی در مقابل تک زبانه را بررسی می کنیم. به طور خاص، ما مغز دوزبانه را بررسی می‌کنیم و رشد مغز کودک دوزبانه، چرایی دوزبانه بودن و تأثیرات آموزش دوزبانه بر مغز کودکان را در نظر می‌گیریم. این ویدیو و وبلاگ آن هر دو بر فواید مغزی دوزبانگی تمرکز دارند و می آموزیم که مزایای دوزبانه فراتر از ارتباطات است. ما می آموزیم که اثرات دوزبانگی بر فرد و جامعه فراتر از بهبود ارتباطات بین مردم است، ساختار مغز و قدرت مغزی افراد را که آن جوامع را تشکیل می دهند شکل می دهد و بهبود می بخشد و باعث می شود که تراکم مغزی بالاتری داشته باشند، حافظه، تمرکز و تمرکز بهتری داشته باشند. توجه، عملکرد اجرایی بهتر و مهارت های تفکر انتقادی و بهبود مهارت های عاطفی اجتماعی و سطوح بالاتر همدلی.

“فواید دوزبانه بودن مغز”

آیا می دانستید که یادگیری یک زبان جدید بر ساختار مغز کودکان تأثیر می گذارد؟

درست است، فواید دوزبانه بودن فقط به توانایی صحبت کردن به زبان دیگر نیست – تحقیقات نشان داده است که آموزش دو زبانه می تواند مغز را به روش های جذابی تغییر دهد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به شش مزیت اصلی مغز دوزبانگی در کودکان بیندازیم.  

شماره 1: چند زبانه بودن ظرفیت بیشتری را برای همدلی پرورش می دهد

مطالعات نشان داده است که هم کودکان دوزبانه و هم آنهایی که در معرض چندین زبان قرار می گیرند، می توانند دیدگاه های دیگران را درک کنند و به طور موثرتری با ذهنیت های خود محور کمتری نسبت به کودکان کاملاً تک زبانه ارتباط برقرار کنند. مزایای دوزبانگی فراتر از درک زبان های دیگر است – واضح است که تا آنجا که به مغز مربوط می شود، دو زبانه بودن بهتر است.

شماره 2: مزایای دوزبانه بودن شامل هوش اجتماعی و عاطفی بیشتر است

مهارت‌های اجتماعی-عاطفی آن دسته از «مهارت‌های نرم» واقعاً ارزشمندی هستند که به کودکان کمک می‌کنند تا ارتباطات شخصی ایجاد کنند، ارتباط مؤثر برقرار کنند و احساسات را پردازش کنند. محققان دریافته‌اند که هر چه کودک واژگان دوزبانه‌تری داشته باشد و مدت زمان طولانی‌تری به زبان دوم صحبت کند، مهارت‌های اجتماعی-عاطفی و رفتاری او بیشتر است

شماره 4: دوزبانه بودن باعث تقویت شناخت و مهارت های عملکرد اجرایی بالا می شود

یکی از مهمترین دستاوردهای شناختی دوران کودکی، توسعه سیستم عملکرد اجرایی (که نیروگاه مغز است که در جلوی مغز قرار دارد) است. این به ما امکان می دهد اهدافی را تعیین کنیم، برنامه ای توسعه دهیم و آن را اجرا کنیم تا زندگی خود را با موفقیت اداره کنیم. تحقیقات نشان داده است که دوزبانگی عملکرد اجرایی را نه تنها در کودکان، بلکه در بزرگسالان و سالمندان نیز بهبود می بخشد!

شماره 3: دوزبانه شدن، رشد مهارت های تفکر انتقادی و خلاق را تحریک می کند.

دانشمندان دریافته‌اند که کودکان دوزبانه ظرفیت‌های قوی‌تری برای مهارت‌های تفکر کلاسیک ایجاد می‌کنند و در زمینه‌های تفکر واگرا، تشخیص الگو، حل مسئله و تفکر خلاق بهتر از تک‌زبانه‌ها عمل می‌کنند.

شماره 4: دوزبانه بودن باعث تقویت شناخت و مهارت های عملکرد اجرایی بالا می شود

یکی از مهمترین دستاوردهای شناختی دوران کودکی، توسعه سیستم عملکرد اجرایی (که نیروگاه مغز است که در جلوی مغز قرار دارد) است. این به ما امکان می دهد اهدافی را تعیین کنیم، برنامه ای توسعه دهیم و آن را اجرا کنیم تا زندگی خود را با موفقیت اداره کنیم. تحقیقات نشان داده است که دوزبانگی عملکرد اجرایی را نه تنها در کودکان، بلکه در بزرگسالان و سالمندان نیز بهبود می بخشد!

شماره 5: تبدیل شدن به دوزبانه ایدز تمرکز و توجه

یک تصور غلط رایج این است که کودکان دوزبانه با یادگیری بیش از یک زبان در یک زمان گیج می شوند. با این حال، دانشمندان دریافته اند که یادگیری و صحبت کردن به چندین زبان در واقع ظرفیت تمرکز و توجه افراد را افزایش می دهد.

شماره 6: مغزهای دوزبانه ماده خاکستری و سفید بیشتری دارند

همانطور که کودکان به بزرگسالی تبدیل می شوند، تعداد سلول های مغزی آنها کاهش می یابد. با این حال، مطالعات اخیر نشان داده است که با بزرگ شدن دوزبانه‌ها، نسبت به کودکان تک زبانه، مقدار بیشتری از ماده خاکستری و سفید مغز را حفظ می‌کنند – و این باعث می‌شود باهوش‌تر، حافظه بهتر و سن بهتری داشته باشند! جهت دو زبانه کردن کودک دلبندتان می توانید پکیج اموزش زبان را بررسی کنید

سیر تا پیاز اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه از بدو تولد

سیر تا پیاز اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه از بدو تولد

 

در این مقاله می خوانید … 

 • ضرورت اموزش زبان به کودکان 
 • بهترین زمان شروع یادگیری زبان کودک
 • 5 تکنیک اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه
 • باید ها و نباید های اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه
 • جمع بندی و نتیجه گیری

 

ضرورت اموزش زبان انگلیسی به کودکان

به عنوان مادر یا پدر ، چه حسی نسبت به آینده کودک خود دارید؟

به نظرتان اگر کودک شما بعد از ورود به دانشگاه و فضای کسب و کار  به زبان انگلیسی مسلط نباشد ، چه مشکلات و چالش هایی خواهد داشت ؟

اگر خودتان زبان انگلیسی را یاد نگرفته اید، چگونه میخواهید این مهارت را در کودک خود ایجاد کنید ؟

اگر کودک شما بتواند در 5 سالگی به انگلیسی مسلط بشود، چه حس متفاوت و خوبی نسبت به آینده او خواهید داشت ؟

با سرعت بسیار زیاد پیشرفت علم و تکنولوژی در دنیای امروز، بسیاری از پدر و مادرها لزوم دانستن زبان انگلیسی برای کودکان خود را کاملا درک می کنند. در دنیای امروز، پدر و مادر های امروزی سعی می کنند بچه های خود را برای موفقیت شغلی در آینده آماده کنند. یکی از مواردی که ضرورت یادگیری آن بسیار حیاتی و مهم است یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان می باشد، که قطعا کمک بسیار موثری در آینده شغلی و شخصی کودک دلبندمان خواهد داشت. به عنوان کسی که به تازگی پدر شده ام با تمام وجود مسئولیت سنگینی  در مقابل آینده کودکم پیش روی خودم می بینم. ازین رو خودم سعی در این دارم که به پسر عزیزم(آریا) زبان انگلیسی را یاد بدهم، تا همزمان با صحبت کردن زبان مادری بتواند زبان انگلیسی را هم صحبت کند. ازینکه میخواهم در این مسیر تجربیاتم را با شما به اشتراک بگزارم بسیار خوشحال و هیجان زده هستم. پس برای یادگیری این تکنیک ها با اراده ای قوی شروع کنیم تا آینده کودکانمان را فوق العاده درخشان کنیم.

 

بهترین زمان شروع یادگیری زبان

کودکان همیشه در حال یادگیری هستند. هر حرف و صدایی که از طریق گوش وارد گیرنده های مغزی می شود به صورت تمام و کمال در حال ضبط شدن است. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که کودکان فرآیند تشخیص صدا ها و یادگیری زبان را از زمان بارداری (حدودا 4 ماهگی ) آغاز می کنند. این فرآیند که از بدو تولد شروع می شود تا حدود 6 سالگی ادامه می یابد و کودک به صورت ناخودآگاه زبان را یاد می گیرد. پس نتیجه میگیریم که بهترین سن برای شروع یادگیری زبان از بدو تولد می باشد. کودکان از همان بدو تولد شروع به جذب آواها و صدا ها و کلمات و ساختار های زبانی می کنند. پس بهتر است از بدو تولد گوش کودک دلبند شما صداهای زبان دوم را بشنود. 

 

 اموزش زبان کودکان،
پکیج اموزش زبان کودکان، اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

 

5 تکنیک اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

1. یادگیری زبان را به عادت تبدیل کنید و پیوسته ادامه بدهید

برای اموزش زبان انگلیسی به کودک عزیزتان به طور منظم و روزانه زمان معینی اختصاص بدهید. نظم و استمرار باعث می شود تا در بلند مدت نتایج چشم گیری بگیرید. یادگیری کودکان با استمرار افزایش می یابد.  با اختصاص روزانه نیم ساعت الی 40 دقیقه شروع کنید و کم کم آن را افزاش بدهید.  شاید ابجاد روتین روزانه منظم دز اموس زبان انگلیسی کودکان روزها اول کمی سخت باشد اما شما و کودکتان کم کم  به ان عادت خواهید کرد و یادگیری زبان بخشی از  روال زندگی عادیتان خواهد شد.

 

2-در طول روز کودک را در معرض زبان انگلیسی قرار بدهید

تا به حال از خود پرسیده اید که یک کودک چگونه زبان مادری را یاد می گیرد ؟

کودکان همیشه در حال یادگیری هستند. هر حرف و صدایی که از طریق گوش وارد گیرنده های مغزی می شود به صورت تمام و کمال در حال ضبط شدن است. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که کودکان فرآیند تشخیص صدا ها و یادگیری زبان را از زمان بارداری (حدودا 4 ماهگی ) آغاز می کنند. این فرآیند که از بدو تولد شروع می شود تا حدود 6 سالگی ادامه می یابد و کودک به صورت ناخودآگاه در ابتدا صدا ها و آوا ها را می آموزد و سپس کلمات و جملات را یاد می گیرد تا در نهایت بتواند صحبت کند. ورودی های ذهن و گوش کودک به این جهت حائز اهمیت است که کودک به طور دائم در حال یادگیری به طور ناخودآگاه است. پس ایجاد فضایی که کودک بتواند حداکثر صداها ، آواها ، کلمات و جملات زبان انگلیسی را بشنود، بسیار بسیار مهم و راهگشا می باشد. یک راه ساده و قابل دسترس برای ایجاد این فضا پخش فایل های صوتی از طریق پکیج آموزش زبان برای کودکان است که این امکان را به شما می دهد تا فضا را برای او انگلیسی کنید تا کلمات، جملات، آواها وارد ذهن او بشنوند تا فرآیند یادگیری ناخودآگاه اثر معجزه آسای خود را بعد از مدتی کوتاه به شما نشان بدهد.  پس نتیجه میگیریم که بهترین سن برای شروع یادگیری زبان از بدو تولد می باشد. کودکان از همان بدو تولد شروع به جذب آواها و صدا ها و کلمات و ساختار های زبانی می کنند. پس بهتر است از بدو تولد گوش کودک دلبند شما صداهای زبان دوم را بشنود. 

 

3-هنگام خوابیدن داستان انگلیسی برای کودک خود بخوانید

کودکان عاشق کتاب های داستان  هستند . مخصوصا علاقه ی شدیدی به کتاب‌های مصور دارند. زمانی را که برای قصه‌گویی با آن‌ها صرف می‌کنید را همیشه به خاطر خواهند سپرد و هیچ وقت فراموش نخواهند کرد. کتاب خواندن را با هیجان همراه سازید. برای این کار می‌توانید برای شخصیت‌های مختلف از صداهای مختلف استفاده کنید. نقش شخصیت‌های مختلف را با هم بازی کنید. به او کمک کنید تا با استفاده از تخیل خودش،داستان را تغییر دهد. اگر زبان انگلیسی خودتان خوب است داستان را برایش بخوانید، در غیر اینصورت از طریق اینترنت می‌توانید کتاب‌های سطح مبتدی با موضوع مورد علاقه‌ی فرزندتان را دانلود کنید و یا فایل صوتی آن را پیدا کرده و هنگام خواب برایش پخش کنید. کتاب داستان ‌های مصور با رنگ‌های شاد بسیار کمک کننده هستند. کتاب‌هایی با تصویر‌‌سازی خوب بیابید. از این طریق، کودک با نگاه کردن به تصاویر، می‌تواند موضوع داستان را حدس بزند و بفهمد.

 

4. شعر ها و آهنگ های انگلیسی استفاده کنید

مزیت آهنگ‌ها و ترانه‌ها در این است که می‌توانید آن‌ها را با خود به هر جایی ببرید. والدین و کودکان می‌توانند در هر زمان و هر مکانی که  بخواهند به ترانه‌ها گوش دهند و اوقات فراغتشان را با فعالیتی شاد پر کنند. در ماشین، در منزل و یا هنگام پیاده‌روی گوش دادن به ترانه های انگلیسی را فراموش نکنید. ترانه‌ها را همراه با حرکات  و اشارات همراه کنید. می‌توانید در ازا‌‌ی حفظ هر آهنگ توسط کودک، به او جایزه‌ای کوچک بدهید. همچنین می‌توانید مطلب آموزش انگلیسی به کودکان با شعر و موسیقی را مطالعه کنید.

 

5. آموزش زبان را تبدیل به بازی کنید

بازی دنیای کودکان است، پس به آن‌ها فرصتی بدهید تا با بازی کردن زبان را یاد بگیرند. هنگام بازی کردن یادگیری به صورت غیر مستقیم و ناخودآگاه انجام می شود. اگر خودتان زبان انگلیسی بلد باشید، می‌توانید هنگام بازی انگلیسی صحبت کنید. نیازی نیست که انگلیسی را در حد پیشرفته بدانید. کافی است جملاتی را که قرار است به کودک آموزش دهید را یاد بگیرید و هنگام بازی استفاده کنید. فقط دقت کنید که حتما تلفظ‌ها را درست ادا کنید. بازی‌هایی که شامل فعالیت‌های فیزیکی و حرکتی باشند گزینه مناسبی برای آموزش هستند. در پکیج آموزش زبان کودکان جملات کاربردی که هنگام بازی با کودک می توانید استفاده کنید را آموزش داده ام. روی نوشته کلیک کنید تا بتوانید جزییات آن را ببینید. این محصول بی نظیر را از دست ندهید.

 

باید ها و نباید های اموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

باید ها 

 • یادگیری زبان را تبدیل به سرگرمی، بازی و تا حد امکان غیر مستقیم کنید. 
 • یادگیری زبان را جالب و لذت بخش و مفرح کنید
 • سعی کنید خودتان زبان را یاد بگیرید (حتی ابتدایی) و با کودک خود انگلیسی صحبت کنید و تعامل داشته باشید.

نبایدها 

 • هرگز کارتن ها و انیمیشن های متفرقه و ناشناس را برای کودک خود پخش نکنید. 
 • هرگز از کارتن های ماهواره برای یادگیری زبان استفاد نکنیدو 
 • هرگز زمان طلایی کودکی را برای اموزش زبان به کودک خود از دست ندهید. 

 

اموزش زبان کودکان
کودک دوزبانه 
انگلیسی با آریا

 

جمع بندی و نتیجه گیری

کلام آخر اینکه دوران کودکی فرزند شما، دوران طلایی یادگیری زبان برای اوست. همانطور که اکثر کودکان در ایران که والدین آنها ترکی هم صحبت می کنند به هردو زبان ترکی و فارسی مسلط شده اند ؛ این نتیجه به راحتی برای زبان انگلیسی هم می تواند حاصل بشود. پس اگر کودک به اندازه کافی در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرد ( از طریق کارتن اهنگ شعر و …) کودک شما می تواند به راحتی دوزبانه بشود. همچنین تکنیک های مثل بازی کردن با زبان انگلیسی با کودک و یا گفتن جملات ساده به کودک به انگلیسی هم کمک شایانی به دو زبانه شدن کودک خواهد کرد. بهترین سرمایه گزاری شما برای کودکان این است که مهارت های لازم برای مستقل شدن در آینده را برای ایجاد کنید. پس کسب مهارت زبان انگلیسی برای کودک را بسیار جدی بگیرید و از همین امروز برای اموزش زبان به کودکتان و دوزبانه کردن او اقدام کنید. فراموش نکنید که تصمیم امروز شما و قدمی که در این را بر می دارید می تواند آینده کودک شما شگفت انگیز کند. پکیج آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را بررسی کنید تا بتوانید به نحو احسن کودک خود را دوزبانه کنید.

 

شاد و سلامت و تندرست باشید.

دوستدار شما 

مجید احمدی

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

افراد به دلایل مختلف ممکن است از کشور خود به کشوری دیگر مهاجرت کنند. یافتن شغل مناسب، زندگی دریک کشوربهتر، ادامه تحصیل،تجارت و کسب و کار بین المللی و مواردی ازاین قبیل ازجمله دلایل مهاجرت افرادمیباشد. مهاجرت معمولا به معنای کنارگذاشتن تمام آنچه تاکنون بوده ویک شروع مجدد درکشور مقصد میباشد. بنابراین کسانی که تصمیم به مهاجرت میگیرند ممکن است ترکیبی ازترس ومبهم بودن آینده رااحساس کنند. به هردلیلی که مهاجرت میکنید آشنایی با زبان انگلیسی برای شمایک ضرورت است. حتی اگر کشور مقصد انگلیسی زبان نباشد! اگرچه بخاطرراحت بودن یادگیری زبان انگلیسی اغلب افراد ترجیح میدهند یک کشور انگلیسی زبان رابرای مهاجرت انتخاب نمایند.

میزان آشنایی لازم با زبان انگلیسی در ابتدای مهاجرت بستگی به هدف شما دارد. کشورهای مختلف قوانین مختلفی در این زمینه دارند. تقریبا برای همه آنها آشنا بودن با زبان انگلیسی یکی از شروط پذیرش مهاجر است. ممکن است برای آن نیاز به مدارک بین المللی مانند تافل یا آیلتس باشد. اما در کل درباره کسی که با هدف آکادمیک و به قصد تحصیل مهاجرت میکند از همان ابتدا سختگیریهای بیشتری اعمال میشود تا کسی که با قصد سرمایه گذاری مهاجرت میکند. پس یکی از مسائل مهم، هدف شما از مهاجرت است. اگر کشور مقصد انگلیسی زبان نباشد باز هم (به دلیل بین المللی بودن این زبان) نیاز دارید تا حدودی آنرا بلد باشید.

راهکارهای عملی و مفید برای یادگیری زبان از طریق فیلم و کارتون با زیر نویس انگلیسی

 

 دانلود فیلم راهنما – ( به زودی در سایت ) در این تکنیک برای آموزش زبان انگلیسی یک کارتون کامل رو به قسمت های 5 دقیقه ای تقسیم می کنیم .هر روز فقط 5 دقیقه از کارتون رو می بینیم. اما همین 5 دقیقه رو حداقل سه بار تماشا می کنیم .

کلاس آنلاین

تعیین سطح آنلاین
ثبت نام رایگان
کلاس های آنلاین
کلاس های حضوری
کلاس فیلم و انیمیشن
کلاس بحث ازاد
کلاس IELTS
کلاس TOEFL
اتاق زبان Chat rooms
اساتید زبان

دانلودها و محصولات

فیلم های fun
فیلم های موضوعی آموزشی
فیلم های کلاس ها
Pdf ها و مقالات
پکیج های آموزشی
تبدیل امتیاز باشگاه به وجه نقد
سفارش آنلاین
پکیج های آموزشی کودکان

englifun

مشخصات تماس:

مجید احمدی : 09127067658